امضا تفاهم نامه میان دانشگاه صنعتی شریف و دانشگاه FHM آلمان
گسترش تعاملات علمی دانشگاه صنعتی شریف و دانشگاه FHM با امضای تفاهم نامه ی همکاری

 

به گزارش روابط عمومی؛ دانشگاه صنعتی شریف با هدف گسترش تعاملات علمی خود با کشور آلمان اقدام امضای تفاهم نامه ای با دانشگاه FHM این کشور نموده است.
بنا بر این گزارش؛ در جلسه ای که با حضور دکتر رشتچیان، معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه، دکتر غفاری، رئیس پردیس بین الملل کیش دانشگاه و دکتر جاهد، رئیس دفتر دانشجویان بین الملل و هیأتی عالی رتبه از دانشگاه FHM آلمان متشکل از؛ دکتر مرک، رئیس این دانشگاه، دکتر ویتبرگ، معاون تحقیق و توسعه و تحصیلات دکتری و دکتر دوست محمدیان، نماینده و مدیر پروژه ایران این دانشگاه برگزار گردید طرفین در راستای گسترش همکاری، تفاهم نامه ای امضا نمودند.
گفتنی ست؛ در این تفاهم نامه ایجاد دوره های مشترک در دوره کارشناسی مهندسی عمران در پردیس بین الملل دانشگاه صنعتی شریف در جزیره ی کیش، تأسیس آزمون های زبان انگلیسی و آلمانی، مقدمات تأسیس پژوهشکده مشترک مطالعات انرژی و محیط زیست، تبادل استاد و دانشجو و همچنین برگزاری همایش های مشترک مورد توافق قرار گرفته  است.
لازم به ذکر است که دانشگاه علوم کاربردی (FHM) آلمان از دانشگاه های مطرح کشور آلمان است که ارتباط بسیار نزدیکی با صنایع این کشور دارد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید